Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Powrót

REKRUTACJA (2012)

Data publikacji: 2012-06-01

efs-logo

Projekt skierowany jest do 12 beneficjentów: 9 kobiet i 3 mężczyzn, zameldowanych lub przebywających na terenie gminy Bliżyn, których sytuacja bytowa i społeczna klasyfikuje jako osoby dotknięte bezpośrednio zjawiskiem marginalizacji lub są nią zagrożone. Kategoria osób objętych projektem jest zgodna z wytycznymi dotyczącymi kategorii beneficjentów w SzOP PO KL, Priorytet VII, działanie 7.1, poddziałanie 7.1.1.

Beneficjentami i beneficjantkami projektu są osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo, zagrożone wykluczeniem społecznym i zawodowym, ponieważ problemy, jakie je dotykają powodują bierność, niezaradność życiową, a w rezultacie problemy finansowe, które przeobrażają się w wielopokoleniowe uzależnienie od pomocy OPS.
W związku z powyższym istnieje konieczność projektu, który zaoferuje tym osobom wszechstronne wsparcie.
Rekrutację przeprowadziły koordynatorka wraz z pracownikami socjalnymi i kierowniczką, którzy mają dostęp do informacji na temat osób korzystających z pomocy OPS, kwalifikujących się do grupy osób objętych wsparciem w ramach projektu. Na etapie rekrutacji brane są również pod uwagę kobiety i mężczyźni, którzy zgłosili się do udziału w projekcie na podstawie ulotek i plakatów promujących działania POKL w latach 2010/2011.
Kryteria rekrutacji, brane pod uwagę przy sporządzaniu listy BO (kryteria formalne):
1) korzystające z pomocy GOPS w Bliżynie (weryfikacja-dokumentacja OPS)
2) w wieku 16-64 lat (weryfikacja - dowód osobisty)
3) osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo w tym uczące się (weryfikacja-zaświadczenie PUP lub ze szkoły)
4) zameldowane lub przebywające na terenie gminy Bliżyn (weryfikacja-dowód osobisty)
Priorytetowo będą traktowane osoby:
1) z niskim wykształceniem i niskimi kwalifikacjami zawodowymi (weryfikacja-świadectwo ukończenia szkoły).
2) w szczególnie uzasadnionych sytuacjach (weryfikacja-opinia pracownika socjalnego).
Kobiety i mężczyźni zainteresowani udziałem w projekcie wypełnią formularze zgłoszeniowe. Następnie osoby wyselekcjonowane do udziału w projekcie złożą deklarację uczestnictwa wraz z załącznikami - dokumenty do weryfikacji. W dalszym etapie rekrutacji zostanie utworzona lista podstawowa (12 osób) i rezerwowa (5 osób) kobiet i mężczyzn zakwalifikowanych do udziału w projekcie. Z osobami z listy podstawowej z 9 kobietami i 3 mężczyznami podpisane zostaną kontrakty socjalne, osoby te zostaną skierowane do Centrum Integracji Społecznej, beneficjenci będą realizować Indywidualny Program Zatrudnienia Socjalnego. Centrum Integracji Społecznej do 30 listopada 2012 roku na terenie naszej gminy poprowadzi Galicyjska Fundacja Wsparcie Integracja Rozwój Centrum Integracji Społecznej z siedzibą w Krakowie, bowiem to ta firma wygrała przetarg. Termin naboru dokumentów obowiązywał do 15 marca 2012 roku.